Dożynki Gminne w Balinie

021W sobotę, 07 września 2013 r. odbyły się kolejne Dożynki Gminne w Gminie Chrzanów. Tym razem ich organizatorem było Sołectwo Balin. Przygotowania do tej najważniejszej rolniczej imprezy w Gminie rozpoczęły się już w ubiegłym roku, kiedy to ówczesna Rada Sołecka z z Sołtysem Markiem Cupiałem, złożyła wniosek do budżetu Gminy na 2013 r. Po jesiennych wyborach  Sołtysa i Rady Sołeckiej, wiadomo było, że Dożynki będą kluczową imprezą 2013 r. Już na wiosnę powołany został Komitet Organizacyjny i Honorowy. Efekty ich pracy obecni na imprezie mogli podziwiać w piękne sobotnie popołudnie 7 września 2013 r.  Zdjęcia w dalszej części artykułu...

       


Dopisała pogoda, było słonecznie i ciepło - PIĘKNIE, znakomici goście: Marszałek województwa małopolskiego - Marek Sowa, Poseł na Sejm- Tadeusz Arkit, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Uryga, Wicestarosta - Maria Siuda, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej - Andrzej Filipczak, Radni Rady Miejskiej ,Wiceburmistrz- Robert Maciaszek, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej - Marek Bębenek, Naczelnik WSS - Rafał Nitecki, Dyrektorzy jednostek gminnych, Sołtysi, Grupy folklorystyczne i oczywiście Wspaniali, zawsze niezawodni mieszkańcy Gminy, a w szczególności Balinianie. Część oficjalna miała charakter polowy i obywała się na bocznym boisku LKS "Orzeł" Balin,  rozpoczęła ją Msza Święta odprawiona przez Księdza Proboszcza Krzysztofa Kozioła, z Naszej Parafii Chrystusa Króla, którego dzielnie wspierali: Ksiądz Wikary Sławomir Łacny, organista Kazimierz Pająk i ministranci.
011
         Po nabożeństwie rozpoczęła się oficjalna część świecka, prowadzona w perfekcyjny sposób, przez Pana Antoniego Dobrowolskiego z chrzanowskiego MOKSiR. Tradycyjnie Starostowie Dożynek, którymi w tym roku byli młodzi rolnicy - Joanna i Łukasz Kozubowie, wręczyli Burmistrzowi Ryszardowi Kosowskiemu, tradycyjny Bochen Chleba z tegorocznych zbiorów, Koła Gospodyń wręczyły gościom przepiękne Wieńce Dożynkowe, za które zostały nagrodzone przez Burmistrza w konkursie. Burmistrz, w ciepłych słowach, złożył podziękowania życzenia i obietnice.
014
           Następnym punkt programu były występy artystyczne Zespołów Folklorystycznych, dzieci i młodzieży z Przedszkola i Szkoły w Balinie, Gimnazjum Nr 1 i MOKSiR w Chrzanowie. Zakończył je skecz, który rozbawił całą publikę, w wykonaniu Pań z KGW Baliniank: Cecyli i Zosi Kania. Było to znakomite wprowadzenie do następnej części imprezy, którym był tradycyjny poczęstunek i festyn pod "Grzybkiem". Część nieoficjalna trwała do północy. Zamknął ją Sołtys Balina Stanisław Dusza, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do jej zorganizowania, przeprowadzenia i niezwykle kulturalny, spokojny i bezpieczny przebieg całej imprezy !!!
021
             Okazało się, że dożynki i festyn dożynkowy wychodzi poza pewne kanony imprez i nie określa wieku uczestników ani muzyki jaka na nich obowiązuje, by się dobrze bawić, wystarczy tylko stworzyć rodzinną atmosferę! Zapewniający oprawę muzyczną, Henryk Czerwonka to zrobił,trafiając z nagraniami w gust wszystkich, o czym świadczył cały czas pełny "parkiet", to nazywa się PROFESJONALIZM!.
025
             Wszyscy pytali kiedy następna taka impreza, to chyba najlepsze podziękowanie dla organizatorów.
             Były także imprezy towarzyszące: wystawy fotograficzne, prezentacje, atrakcje dla dzieci i wiele innych ciekawostek.
             Na koniec kilka słów o organizatorach i darczyńcach, bez których żadne duże przedsięwzięcie nie jest możliwe:
 
              Organizatorzy:
 
Urząd Miejski w Chrzanowie, Sołtys i Rada Sołecka oraz KGW "Balinianki" w Balinie
 
              Współorganizatorzy:
 
MMOKSIR, Miejska Biblioteka Publiczna , Gimnazjum Nr 1 w Chrzanowie,
Przedszkole, Szkoła Podstawowa, LKS "Orzeł" ,OSP,Klub Sportowy "OLIMP" w Balinie.
 
033
               Darczyńcy:
 
Jolanta i Sławomir Habrowie  -                           "DUHABEX" Transport Międzynarodowy.
Halina, Krzysztof i Marcin Gutowie -                  "HURTIMEX" Przetwórnia Wędlin,
Lucyna, Agnieszka,Rafał i Bogdan Rejmanowie- Sklep Drobiowy nr 1 W Chrzanowie,
Krzysztof Habczyk -                                         Sklep "Sąsiad" w Balinie
Grzegorz Siewniak -                                          Drukarnia"OPTIMA" w Balinie
Henryk Czerwonka -                                          Oprawa Imprez Muzycznych
Marcin Krauz -                                                  Prezes K.S. "OLIMP" w Balinie  
Zarząd   -                                                          LKS "POGORZANKA"
 
                Bezpieczeństwo zapewniali:
 
Łukasz Kołodziejczyk - Prezes OSP w Balinie ze swoimi Druhami,
Patrole Policji z Chrzanowa,
Członkowie K.S."OLIMP",
 
                  Pod względem medycznym:
 
OSP Chrzanów.
 
           Wszystkim wymienionym i nie wymienionym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i przeprowadzeniu Dożynek Gminnych 2013 w Balinie 
gorąco i serdecznie dziękują w imieniu organizatorów:
 
     BURMISTRZ CHRZANOWA                                        Sołtys Balina
 
       RYSZARD KOSOWSKI                                          Stanisław Dusza
 
028
031
 
034
036
040
048
 
 
 

logo blue dark1 small